[x] Închide căutarea
  Caută în categoria   Caută Autentificare

Prima pagina
Special
Forum
Newsletter
Sondaje
Cand credeti ca se va rezolva criza gunoaielor din Cluj Napoca?

  In timp util.
  Până la sfârșitul anului 2015.
  Până la mijlocul anului 2016.
  În doi ani.
  În mai mulți ani

Votează   |   Vezi rezultate

Concurs
concurs

Concursul este suspendat, momentan.

 
HOME
CĂUTARE
ARHIVĂ
DESPRE MINE
CONTACT
PUBLICITATE

inchide
Vezi toate articolele din Polemici Scandal.
 
31.01.2011
  Polemica violenta la "A IV-a Putere" intre PD-L si PNL

Doamne, ce emisune fabuloasa am avut sambata, 29 ianuarie 2011, pe tema retrocedarii unui corp de cladire a primei scoli romanesti fondata in Cluj - Scoala Bob. Am postat, mai jos, un montaj cu cele mai tari faze. A trecut mult timp de cand nu am mai avut o asemenea emisiune polemica, dura si presarata cu atatea replici savuroase.

Viceprimarul Radu Moisin (PDL) si consilierul local PNL, Steluta Cataniciu s-au infruntat 50 de min., fara mila, intr-o polemica "la baioneta". Viceprimarul Clujului, desi tanar, a dovedit ca nu are nici o problema sa se ia la tranta cu adversarii politici si ca nu este adeptul monologului politic. La randul sau, d-na Cataniciu a facut fata ofensivei politicianului PD-L, cu umor si tupeu barbatesc. Cele mai tari faze au fost cand i-a spus viceprimarului Moisin: "Esti ca marfarul". Cameramanul a picat jos de ras iar baietii din regie sub masa. In ierahia emisiunilor polemice pe care le-am facut din 1999, aceasta s-a plasat pe locul trei, dupa emisiunea de 3 ore cu Funar si Radu Sarbu (I); Funar versus Paszkany (II). Vizionare placuta!


Autor: Ion Novacescu. Vizualizări: 1501. Comentarii: 14. Punctaj: 164.
Votează articolul


Listeaza articolul Trimite articolul pe mail Trimite articolul prin Yahoo! Messenger
TAG-uri: PD-L  PNL  Cluj  polemica  
Vezi toate articolele din Polemici Scandal.
 
 
 
Comentariile cititorilor

 
Asa oameni ne conduc, asa merge treaba! E ca o moara stricata acest domn... Am ramas fara cuvinte!
Trimis de ilona la 17.02.2011 15:12:43
 
 
ce neam de cacat suntem, noi romanii !!!! Am vazut ca reportajul intitulat "prima scoala romaneasca in pericol" are 23 de vizualizari, pe cad acest reportaj in care un potentat nenorocit care ne trateaza cu dispret, este in top!! Ce ma mir... la asa netoti...asa hoti...
Trimis de ioan bob la 08.02.2011 15:25:02
 
 
mari nenorociti sunteti, stati in primarie, va plateste moisin sa aruncati cu zoaie in cei care incearca sa demaste furaciunile voastre. habar n-avet despre ce-i vorba in aceasta emisiune; si nici nu va intereseaza. treaba voastra e sa-i spurcati pe cei care nu sunt cu voi ( ca voi- Doamne fereste). a spus femeia foarte clar ca au ascuns faptul ca s-a retrocedat scoala. de unde sa afle cei din consiliul de administratie al scolii de retrocedare, daca li s-a ascuns acest lucru ? de la mama voastra ? (de nemernici portocalii)
Trimis de pentru postacii pdl la 08.02.2011 15:02:20
 
 
@Tudor Diliman Arunca vina pe cine apuca (ca daca tot era sa fie responsabilitatea primariei era atunci a lui Apostu si mai apoi a lui Moisin). Insa raspunsul nedumeririi ei e simplu si vine rapid ("extraordinar" de rapid): nu e de competenta lor! Mai degraba a dansei. Si poate nu era nici ea in masura ca membru in consiliul de adminsitratie sa rezolve ceva, dar macar sa se intereseze care e demersul cap-coada si de competenta cui este sa rezolve problema.
Trimis de un clujean la 08.02.2011 01:17:58
 
 
De ce cand cineva vrea sa faca treaba buna, altul ii baga betze in roate? Cum zicea robotu ... "Mi-e ciuda ca le merge bine, nu ca mie imi merge rau"... Draga PSD sau PNL sau altii din alianta voastra... de ce nu vreti binele populatiei? Aveti toate trasaturile unei mafii.
Trimis de robotu la 07.02.2011 23:46:47
 
 
Incredibil - Steluta asta oare pentru ce crede ca ii pusa in consiliul de administratie de la scoala - pt cat o fost ea de frumoasa acuma 30 de ani? Ea fiind acolo, ca reprezentant al primariei, trebuia sa stie absolut toate problemele cu care se confrunta scoala - ca sa nu zic ca trebuia sa le rezolve - macar sa le stie. Acuma vine si incearca sa-si justifice incompetenta, lenea si prostia incercand sa il traga la raspundere pe Moisin de ce nu o actionat in privinta scolii la care era ea membru al consiliului de administratie si o tacut ca cacatu-n iarba. Probabil asa o ajuns si consilier local, dand vina cand pe unu cand pe altu' pt esecurile si nerealizarile ei din viata- pana la Moisin. Inafara de "extraordinar", "nu va e rusine?", "nu mai are rost sa discutam" si "sa va fie rusine" nu am mai auzit nimic de la ea. Iar Moisin a fost finut de-a dreptul cu ea - eu daca eram in locul lui o ajutam sa-si dea seama cat de proasta e si ii demonstram ca mai bine alegea sa ramana la cratita - din cauza femeilor ca asta, au restul de suferit . Oricum, la gravitatea implicatiilor inactiunilor ei, ar trebui inchisa de-a dreptul. Du-te Steluto si-ti vezi de menopauza ta- lasa -ne, lasa-ne!!
Trimis de Tudor Diliman la 06.02.2011 22:34:10
 
 
ÎNJURÁ, înjúr, vb. I. Tranz., intranz. și refl., recipr. A spune cuvinte injurioase sau de ocară la adresa cuiva; a (se) sudui. – Lat. injuriare. Deci da, doamna consilier l-a injurat pe domnul viceprimar. Domnul viceprimar s-a ambalat in urma insultelor repetitive si mi se pare perfect just. A dat o explicatie: nu era de competenta lui sau a domnului Primar, ba mai mult a si intrebat-o ce a facut pentru scoala Bob? Habar n-are ce sa raspunda doamna consilier, si raspunde demagogic cu ce a facut primaria pentru scoala. Dar ea ce a facut totusi? Nimic? Pana aici am scris pentru comentatorii anteriori care au facut niste erori logice. Acum ma adresez acestei fufe: doamna, ce-i cu vocabularul? Nu doar cu injuriile, dar si cu 'extraordinar' folosind in exasperare. Ma zgaria pe urechi. Ca la piata sau in discutiile cu boschetarii de la CFR. Asta daca tot va legati de piete si marfare. Daca il comparati pe Mosiin cu un marfar inseamna ca stiti prea bine cum arata unul nu? Asa va comportati si in CL? Nu-i de mirare ca nu va voteaza nimeni... atata exprimare deficitara n-am mai vazut in viata mea. Sinestezic vorbind sunteti, deci, incompetenta. Stiti ce-i aia sinestezic?
Trimis de un clujean la 06.02.2011 22:15:51
 
 
Moisin s-a enervat in momentul in care D-na Cataniciu l-a intrebat de ce nu au atacat dispozitia de retrocedare a scolii Bob iar din momentul acela nu s-a mai putut dialoga cu acest imberb impertinent. Da ', chiar, DE CE NU ATI ATACAT LA TRIBUNAL DISPOZITIA DE RETROCEDARE A SCOLII ????!!! TRADATORI DE NEAM SI DE TARA SUNTETI CEI DE LA PDL !!!!
Trimis de Ioan Bob la 04.02.2011 07:57:41
 
 
isi bat joc de noi toti, niste hoti si nesimtiti. iar despre moisin.... e dus cu capul , domnilor!!!
Trimis de un angajat din primaria cluj la 02.02.2011 22:40:09
 
 
Bv, multa stima pentru d-nul Moisin. Ma bucura faptul ca avem un tanar atat de capabil si care poate sa aiba putere sa infrunte astfel de oameni politici gen Steluta. Sa nu uitam ca doamna a fost Pd-ista, dar datorita caracterului flegmatic si sarcastiic este unde este acum, intr un partid plin de incompetenti si oameni de nimic care nu stiu altceva, decat sa aduca injurii societatii. Doamna Cataniciu nu va mai victimizati ca cunoastem marfa. Ar fi bine sa luati dvs "marfarul" sa mergeti pana se opreste, prin Rusia. Cine vb de minciuna si de nesimtire. Ce lume traim.
Trimis de Bony la 02.02.2011 21:39:40
 
 
o tot repeta ca pietarii cu injuratura..........ca sa evite subiectul emisiunii..Caz tipic
Trimis de ciobotaru mircea la 02.02.2011 17:25:05
 
 
Moisin... du-te tu in piata. Incredibil ce gogoman. Ar fi perfect pentru o piesa de-a lui Caragiale.
Trimis de Eu la 02.02.2011 14:55:37
 
 
Domnilor, va dati seama ca arogantul asta ne conduce ?
Trimis de un om care vrea sa scape de PDL la 02.02.2011 10:49:07
 
 
Domul Moisin nu a aflat pana la varsta de 20 si ceva de ani, ceea ce inseamna „a injura”. Daca mincinos = injuratura, poate ca ca e cam necopt pentru functia pe care o ocupa.
Trimis de Traian la 01.02.2011 18:00:40
 
Nume utilizator:
Parola: